WORK AND TRAVEL 2018 | Work And Travel Grand Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

WORK AND TRAVEL 2018

WORK AND TRAVEL 2018

wat 2017

WORK AND TRAVEL

Zamanın normal seyrinden daha hızlı aktığı üniversite yıllarında, herkesin hayalini kurduğu ama yalnızca kararlı ve cesaretli olanların o adımı atabildiği programdır. Bu yazıyı okuyorsanız o adımı atmaya niyetiniz var demektir, belki de atmak üzeresinizdir. Grand International ekibi olarak, her yaz olduğu gibi 2018’de de Work and Travel’a katılmayı planlayan öğrenci arkadaşlarımıza, kendilerine uygun işi ve konaklamayı bulmak, 2018 yazını eğlenceli ve kazançlı hale getirmek için hizmet etmekteyiz. Öncelikle Work and Travel programına başvuru tarihi, programın gidişatını belirleyen bir faktördür. Programa erken kayıt olduğunuz takdirde daha fazla iş alternatifinin yanı sıra vizeye erken başvurma ve uçak biletlerini daha ekonomik hale getirme imkanına sahip olursunuz. Programa katılan öğrencilere iş tercihlerini İngilizwat 2017 nycce seviyelerine göre yapmalarını tavsiye ediyoruz. Çalışabileceğiniz iş türleri arasında oteller, restaurantlar, cafeler, hediyelik eşya mağazaları, cankurtaranlık ve eğlence parkları bulunmaktadır.

Work and Travel, her öğrencinin mutlaka deneyimlemesi gereken ve sadece üniversite yıllarında karşınıza çıkabilecek eşsiz bir fırsat ve hayat boyu unutamayacağınız bir tecrübedir. Öncelikle, Work and Travel’dan beklentiniz çok para biriktirmek ise dürüstçe o beklentiye girmemenizi öneriyoruz. Work and Travel size yüklü bir birikim değil, kendi kazandığınız parayla geçiminizi sağlama tecrübesini vadeder. Kazandığınız para yaşam giderlerinizi karşılamanızı sağlar ve alışveriş ve seyahate yetecek kadar para biriktirebilirsiniz. Work and Travel ile ilgili diğer yanılgı ise İngilizcedir. Work and Travel İngilizce öğrenmenize değil, halihazırdaki ingilizcenizi pratiğe dökerek geliştirmenize ve daha akıcı konuşma özgüveni elde etmenize yardımcı olur. Amerikan kültürünü ve yaşam tarzını yaşayarak öğrenmek, farklı eyaletleri gezip görmek ve ufkunuzu genişletmek bu programın size katacağı sayısız şeylerden sadece birkaçıdır. Yabancı bir ülkede iş tecrübesi edinmek, öğrencinin CV’sinde yabancı bir referans demektir ve bu sayede sektördeki binlerce rakibinizden farkınızı ortaya koyarak öne çıkarsınız.

Amerika’da geçirdiğiniz süre boyunca sadece Amerikalılarla değil, dünyanın birçok yerinden insanlarla ve farklı kültürlerle tanışarak ömür boyu sürdüreceğiniz dostluklar kazanabilirsiniz. Evinizden çok çok uzakta, konfor alanınızın dışında, kendi ayaklarınızın üzerinde bunu tek başına başarabilmek, yeni kültürler ve insanlar tanımak, seyahat ederek yeni yerler keşfetmek size hiçbir fakültenin dersliğinde öğrenemeyeceğiniz şeyleri öğretir. ‘Gemi limanında güvendedir, ancak geminin amacı bu değildir’ demiş Paulo Coelho. Hemfikirseniz, hepinize şimdiden bol şans diliyoruz.