Work And Travel Ne Değildir ! | Work And Travel Grand Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Work And Travel Ne Değildir !

Bu başlıkta özellikle dikkat çekmek istediğimiz nokta siz değerli öğrencilerimizin programa katılmaktaki en önemli iki unsuru olan yabancı dil öğrenme ve para kazanma ile ilgili bir açıklama yapmaktır.
Öncelikle birçok öğrencinin beklentisi olan yüksek miktarda para kazanmak Work and Travel programında oldukça zor hatta imkansızdır. Birçok öğrenci arkadaşımız çevrelerinden veya danışmanlarından duydukları hayali miktarları kazanamadığı için programa katıldıktan sonra hayal kırıklığı yaşayabilir hatta maddi zorluklarla karşılaşabilir. Sizleri uyarmak isteriz ki Work and Travel programında kazanabileceğiniz miktar yaz süreci boyunca temel ihtiyaçlarınızı karşılayıp, Amerika’da güzel bir yaz geçirmenizi sağlamaktan çok ileri gitmeyecektir. Lütfen 8 bin, 10 bin $ kazanırım veya kazanırsın gibi sözlere aldırış etmeyiniz. Kazanabileceğiniz miktar yaklaşık olarak 2 ile 6 bin abd dolar arasındadır.
İkinci önemli nokta olan dil öğrenebilirmiyim sorusunun cevabını size bağlı olarak değişmektedir. Work and Travel tam anlamıyla bir dil öğrenme programı değildir. Eğer yeterli alt-yapınız yoksa ingilizcenizde 3 aylık süreç boyunca aşırı  bir ilerleme sağlayamazsınız. Kazanabileceğiniz tek şey alt yapınız dahilinde konuşmayı yani konuşmaya olan özgüveni arttırmak ve telaffuzunuzu düzeltmek olacaktır. Yani Work and Travel dil tam anlamıyla bir dil öğrenme programı değil aslında dil pratiği yapma ve ingilizce geliştirme programıdır.